Держпродспоживслужба інформує:

Контроль Держпродспоживслужбою  за дотриманням карантину вихідного дня  на Прикарпатті

Минулими вихідними спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області моніторили дотримання карантину вихідного дня на території краю. Для проведення моніторингу було створено 48 робочих груп із залученням працівників Національної поліції та органів місцевого самоврядування.

В роботі груп взяли участь представники органів місцевого самоврядування 6 із 19 районів області та міст обласного значення (Косівський, Калуський, Богородчанський, Рогатинський, Снятинський райони  та м.Болехів).

Інспектори перевірили заклади громадського харчування, магазини, торговельні та розважальні центри, ринки та інші суб’єкти господарювання, діяльність яких на вихідні дні регламентована змінами до постанови Кабінету Міністрів України від 22.07.2020 р. № 641 «Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2», що стосуються посилення протиепідемічних заходів.

Так, за 14-15 листопада 2020 року моніторингом було охоплено 2130 об’єктів, в тому числі:

– агропродовольчі ринки – 45,

– промислові ринки – 19,

– заклади громадського харчування – 518,

– промислові магазини – 723,

– продовольчі магазини – 583,

– інші заклади (перукарні, салони краси, спортзали, фітнес-клуби) – 242.

Виявлено 112 порушень, складено 99 протоколів, направлено 14 інформацій до Національної поліції та 26 інформацій до органів місцевого самоврядування. До перевірок залучались  журналісти ТРК «Галичина».

Моніторинговим обстеженням передувала інформаційно-роз’яснювальна робота: відповідні інформаційні матеріали були розміщені на офіційній сторінці Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області у соціальній мережі Фейсбук, направлено повідомлення для розміщення на сайтах МВК, РДА, ОТГ.

Крім того наголошуємо, що у керівників органів місцевого самоврядування  немає повноважень дозволяти або забороняти дію рішень уряду на території окремо взятої територіальної одиниці.

За порушення карантину порушників чекає штраф від 17 до 34 тис. грн., а для посадових осіб – від  34 до 170 тис. грн.

***

До уваги споживачів: небезпечний козячий сир з Нідерландів  потрапив на український ринок

До Головного управління Держпродспоживслужби в Івано- Франківській області надійшло  інформаційне  повідомлення  системи швидкого оповіщення щодо  харчових  продуктів та кормів (RASFF) від 09.11.2020 р. № 2020.4474-fup38 стосовно виявлення Listeria monocytogenes (presence/25g) у сирі козячому, що експортувався з Нідерландів (виробник: Bettinehoeve BV, Etten Leur) до країн – членів ЄС та до України (отримувач:  ТОВ «Дейрі Смарт Трейдінг», вул. Підвисоцького 6В, м. Київ, 01103).

Головне управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області попереджає операторів ринку, які використовують у виробництві та/ або здійснюють обіг вищезазначеної продукції, про необхідність вилучити її з виробництва та /або обігу та у строк не більше двох робочих днів письмово інформувати про виявлену невідповідність Головне управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області, що передбачено частиною 3 статті 20 Закону України “Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів”.

Шановні споживачі! У разі виявлення вказаного харчового продукту, повідомляйте Головне управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області за тел.: (0342) 511389, 511392 або звертайтесь до територіальних управлінь.

***

 Щодо випадків африканської чуми свиней у Чернівецькій області

Відповідно до інформації Головного управління Держпродспоживслужби в Чернівецькій області, на території колишнього військово-вертолітного аеродрому між селами Лужани і Шипинці Кіцманського району Чернівецької зареєстровано випадок африканської чуми свиней при досліджені патологічного матеріалу загиблих домашніх свиней.

Всього зареєстровано 1 (один) спалах АЧС, де кількість свиней з підозрою на захворювання становить 17 голів.

Звіт про результати дослідження Івано-Франківської Регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби від 11.11.2020 р. № 002831 п.м./20.

З метою координації дій з локалізації та ліквідації спалаху АЧС проведено засідання державної надзвичайної протиепізоотичної комісій, рішенням якої затверджено план з ліквідації АЧС, визначено межі епізоотичного осередку, зони захисту та нагляду.

В осередку захворювання вживаються заходи з локалізації та недопущення розповсюдження збудника АЧС.

Суб’єктам господарювання, які здійснюють діяльність із розведення, утримання та обігу свиней, рекомендуємо не здійснювати господарські зв’язки із зазначеною територією.