Чадний газ – тихий убивця

Чадний газ не має запаху, безбарвний, тому його неможливо відчути. Загибель людей внаслідок отруєння чадним газом – це давня проблема. Особлива небезпека від чадного газу проявляється під час пожежі всередині будівлі, коли повітряобмін у приміщенні ускладнюється. Чадний газ легко проникає в кров через легені і взаємодіє з гемоглобіном, внаслідок чого це призводить до розвитку кисневої недостачі (гіпоксії). Головним клінічним симптомом при гострому отруєнні чадним газом є втрата людиною свідомості.

Як попередити отруєння чадним газом?

У жодному разі не можна вмикати конфорки чи духовку для обігріву приміщення!

Треба ретельно перевірити тягу у димоходах! Небезпекою можуть стати несправні димарі: якщо тяга у димарях порушена, то продукти згоряння потраплятимуть у житлове приміщення.

Газові конвектори також можуть бути небезпечними: якщо тяга недостатня – продукти згоряння також можуть проникати у приміщення.

Якщо відчутний запах газу – у жодному разі не можна включати чи виключати електричні прилади та світло. Терміново зателефонувати “104”. Якщо людина почувається погано – викликати терміново “швидку”.

Регулярно потрібно запрошувати спеціаліста і ретельно перевіряти усі системи опалення. Особливу увагу слід звернути на справність системи виведення продуктів згоряння.

Пам’ятайте! Найменше порушення правил безпечного користування газовими приладами може стати причиною удушення, отруєння чадним газом, пожежі або вибуху, призвести до значних матеріальних збитків і смертельних наслідків. Будьте завжди уважні при користуванні газовими приладами – у цьому запорука безпеки! Перевіряйте стан димоходів та вентиляційних каналів. Від правильної роботи димоходів та вентиляційних каналів безпосередньо залежить ваше здоров’я та здоров’я близьких, адже найбільшу кількість отруєнь чадним газом спричиняє саме порушення тяги!

Начальник Калуського РУ ГУ ДСНС                    Василь Микитин