Бережіться пташиного грипу!

В Україні знову реєструють спалахи пташиного грипу. На виконання доручення прем’єр-міністра України Д. Шмигаля від 25.01.2021   розпочато  проведення позапланових заходів державного ветеринарного контролю усіх суб’єктів, чия діяльність пов’язана з птахівництвом. Основна мета – недопущення поширення пташиного  грипу. 

Державна надзвичайна протиепізоотична комісія при Долинській районній державній адміністрації провела засідання та прийняла  рішення від   12 лютого  №1  “Про виконання рішення ДНПК при Івано-Франківській ОДА”

Заслухавши інформацію начальника Долинського районного відділу Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській обл. Богачова Т.Р, комісія    акцентувала на  необхідності посилення заходів біологічної безпеки суб’єктами господарювання, діяльність яких пов’язана з вирощуванням, утриманням, реалізацією живої птиці на предмет дотримання вимог біологічної безпеки з метою недопущення занесення та поширення збудника грипу птиці на територію району, організацію та проведення заходів по профілактиці інфекційних хвороб тварин та птиці на території області відповідно до Плану протиепізоотичних заходів по профілактиці основних інфекційних та паразитарних хвороб тварин на 2021 рік.

У  разі виявлення або надходження повідомлень про захворювання та/або загибелі птиці здійснювати заходи згідно з Планом дій при підозрі захворювання (загиблої) птиці на високопатогенний грип, затвердженим наказом Головного державного інспектора ветеринарної медицини України від 24.07.2006 №60. У випадку загибелі або підозри у захворюванні серед дикої птиці та диких свиней негайно повідомляти Держпродспоживслужбу.

Забезпечити контроль щодо недопущення перевезення живих тварин, в тому числі птиці, сировини та продукції тваринного походження без супровідних документів та припинення діяльності стихійних ринків і припинення торгівлі та реалізації живих тварин, в тому числі птиці, і сировини з них в інших місцях, де торгівля заборонена.

В свою чергу, закликаємо жителів міста та Долинської теритиоріальної громади  не купувати м’ясо птиці   на стихійних місцях торгівлі чи без відповідних  документів.

А також дотримуватись наступних рекомендацій:

 • інформувати державну ветеринарну службу району про наявність птиці з метою проведення необхідних профілактичних заходів;
 • на вимогу спеціалістів ветеринарної медицини надавати домашню птицю для проведення клінічного огляду;
 • притримуватись режиму закритого типу (не допускати вигулу (виходу) домашньої птиці за межами дворової території);
 • утримувати різних види птахів окремо;
 • виключити можливість контакту домашньої птиці з дикими, особливо водоплавними, і синантропними птахами;
 • не допускати сторонніх осіб в місця утримання домашньої птиці;
 • проводити термічну обробку кормів перед згодовуванням;
 • забій домашньої птиці, призначеної для реалізації в торгівлі, здійснювати на спеціалізованих підприємствах;
 • проводити ретельне очищення та дезінфекцію всіх приміщень і території;
 • проводити знезараження посліду та підстилки шляхом спалювання або біотермічним методом;
 • дотримуватися правил особистої гігієни при догляді за птицею (змінний одяг та взуття, мити руки з милом, патрати в рукавичках і т.п.).

При ознаках захворювання чи незвичній поведінці птиці, у випадку масової загибелі, Вам необхідно терміново сповістити територіальний орган Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів (Держпродспоживслужби).