Набули чинності зміни у сфері державної реєстрації нерухомості

29 травня набули чинності зміни у сфері державної реєстрації нерухомості, які передбачені постановою Кабміну від 13 травня 2020 року № 399 «Про внесення змін до деяких постанов Кабмін у сфері державної реєстрації»,  інформує юридичний відділ Управління правового і кадрового забезпечення Долинської міської ради.

Як пояснили у Міністерстві юстиції, документом вперше передбачається проведення державної реєстрації права довірчої власності як способу забезпечення виконання зобов’язань.

Відомості Державного реєстру речових прав на нерухоме майно доповнюються інформацією, необхідною для здійснення зв’язку із заявником (абонентський номер мобільного телефону та/або адреса електронної пошти) та інформацією щодо реквізитів платежу про справляння адміністративного збору, а також відомостями про ціну (вартість) об’єкту нерухомого майна.

Рішення компетентного органу про переведення дачних та садових будинків у жилі без внесення відповідних змін до реєстру вважатиметься достатньою підставою для використання дачних і садових будинків як житла, у тому числі для реєстрації місця проживання.

Крім того, передбачено забезпечення багатофакторної аутентифікації доступу державного реєстратора до Реєстру шляхом логічного зв’язку між ідентифікатором доступу та кваліфікованим сертифікатом відкритого ключа державного реєстратора із контролем використання кваліфікованого електронного підпису та кваліфікованої електронної довірчої послуги формування, перевірки та підтвердження кваліфікованої електронної позначки часу.

Під час формування заяви власника про заборону вчинення реєстраційних дій додатково вносяться відомості про:
1) реєстраційний номер об’єкта нерухомого майна;
2) кадастровий номер земельної ділянки (у разі формування заяви щодо земельної ділянки);
3) адресу об’єкта нерухомого майна (крім випадків формування заяви щодо земельної ділянки).