На книжкову полицю – перший Каталог народних майстрів!

Наша Долинська громада багата талановитими людьми. Дуже важливо, щоб про їхні таланти вчасно дізнався світ. Недавно під егідою міського голови Володимира Гаразда краєзнавчим музеєм «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів видано перший повноколірний каталог «Майстри декоративно-ужиткового мистецтва – автори персональних виставок музею, учасники щорічного Фестивалю «Бойківського меду та ремесел».

На 54 сторінках видання краєзнавчої тематики вміщено інформацію про 28 талановитих людей з Долини, Долинського району, Болехова та околиць. Також є серед них і такі, що проживають в інших країнах.

Цей Каталог – «стимул для майстрів розвиватися, гуртуватися, організовувати свої перші чи наступні виставки в світлих музейних залах, знаходити нових поціновувачів і шанувальників», – йдеться в анотації.

Передмову написала Тетяна Сенів. Вона ж разом з Тетяною Гнатковською є упорядниками цього Каталогу, а підготовку до друку здійснювала Ксенія Циганюк.

Слід зазначити, що це видання під загальною редакцією Галини Максимів, – вирізняється окрім як повноколірним, якісним друком, оптимальним інформаційним наповненням, а зручний пошук інформації в ньому забезпечений за допомогою іменного і тематичного покажчиків. Для власників смартфонів є можливість почерпнути додаткову інформацію музейної тематики за допомогою QR-кодового посилання.

Називаємо майстрів декоративно -ужиткового мистецтва, чиї імена увійшли до першого випуску Каталогу. Це Зеновія Бенич, Михайло Веселий, Лідія Витвицька, Ігор Витвицький, Надія Дичка, Уляна Добущак, Ірина Долішня, Назарій Дубів, Ганна Керничишин, Микола Кітраль, Віра Клименко, Андрій Кордасевич, Людмила Креховецька (Федорів), Леся Федорів, Наталія Кріль, Галина Круліковська, Андрій Крупа, світлої пам’яті Ярослав Лошак,Петро Мушак, Ірина Парипа, Тетяна Подолець, Руслан Попадинець, Уляна Семків, Галина Сова, Степан Теліжин, Ольга Федоришин, Марія Юрич, Ярослав Яремко.

Каталог «Майстри декоративно-ужиткового мистецтва – автори персональних виставок музею, учасники щорічного Фестивалю «Бойківського меду та ремесел» адресований широкій читацькій авдиторії. Один з перших примірників передано до Долинської центральної районної бібліотеки, де Ви можете ознайомитись з його змістом.

Нехай започаткована видавнича новинка має врожайне продовження, щедре на відкриття іще не знаних майстрів, народних талантів нашого рідного міста і громади.