Анонсуємо, повідомляємо, запрошуємо

КАЛЕНДАР ПОДІЙ І ДАТ

23 листопада – День пам’яті жертв голодоморів
28 листопада – початок Різдвяного посту. День подяки

АНОНСУЄМО

22 листопада о 17:30 та 20 годині, міський Будинок культури – «Вар’яти-шоу»

Нові персонажі та ролі, характери й епізоди і, звичайно, незмінно іскрометні історії від Сергія Притули – на глядачів чекає 2-годинна програма від “Вар’яти-шоу”.

23 листопада, о 15 годині біля пам’ятного Хреста, що по вулиці Грушевського в місті Долині відбудеться вшанування в молитві й спомині жертв голодоморів. Запрошуємо громадськість долучитися своєю участю до цієї сумної вікопомної події.

О 16:00 годині відбудеться загальнонаціональна хвилина мовчання, після якої розпочнеться Акція «Запали свічку пам’яті!». Українці вдома та по всьому світу запалюватимуть свічки пам’яті у себе на вікнах чи біля меморіалів Голодомору.

Загальнонаціональну традицію ставити запалену свічу у вікні своїх осель на знак ушанування виморених голодною смертю ініціював історик, політолог, дослідник Голодомору Джеймс Мейс. Він переїхав жити в Україну, де зокрема написав: «Я ж хочу запропонувати лише акт національної пам’яті, доступний кожному: визначити час, коли кожен член цієї нації, де майже кожна родина втратила когось із близьких, запалить у своєму вікні свічку в пам’ять про померлих».

В краєзнавчому музеї «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів:

До 15 грудня в рамках презентації мистецького каталогу триває виставка «Творчість майстрів долинського краю», авторами якої є майстри, імена котрих ввійшли до цього видання. http://dolyna.if.ua/novyny/kataloh-maystriv-remesel-vyyshov-u-svit/

Діє виставка до 90- річчя від дня народження Зеновія Михайловича Красівського – українського поета, літератора, члена Українського Національного Фронту та Української Гельсінської групи, останнього Крайового провідника ОУНР у підрадянській Україні, Почесного громадянина Долини.

До кінця лютого 2020 року триває виставка – модерна та не схожа на жодну досі «Іван Левинський. Імпульс».

В 2019 році минуло 100 років від дня смерті Івана Левинського, відомого архітектора, професора, мецената, громадського діяча.

Для того, щоб віддати належну шану великому будівничому Арт-центр Павла Гудімова Ya Gallery, Центр архітектури, дизайну та урбаністики Порохова ВЕЖА, Львівська обласна організація Національної спілки архітекторів України організували проект «Іван Левинський. Імпульс».

Нас тішить думка, що людина яка заклала певний стиль і образ Львова є уродженцем Долини.

Крізь сторіччя (помер І. Левинський у 1919 році) можна оцінити його внесок у створення архітектурного Львова. [Діяльність його фірми, заснованої 1881 році, – це справжня епопея будівельного промислу, яка тривала понад три десятиліття. Підпис будівничого Левинського стоїть на сотнях проектів: на планах найкращих споруд Львова](за матеріалами сайту Я Галерея).