Про звернення депутатів районної та міської рад до територіальних громад-партнерів з Євросоюзу, США та Молдови

Тип документу: . № 1310-36/2013 від 26.11.2013 . Стан: чинний Дата публікації: 26.11.2013

УКРАЇНА
ДОЛИНСЬКА МІСЬКА РАДА
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

РІШЕННЯ

 

Від 26.11.2013 № 434-21/2013
Від 26.11.2013 № 1310-36/2013
м.Долина
 
 
Про звернення депутатів районної та міської рад
до територіальних громад-партнерів з Євросоюзу,
США та Молдови
 
 
Враховуючи думку громадськості району, відповідно до ст.26, ст.43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», районна та міська ради
 

В И Р І Ш И Л И:

 

1. Схвалити текст звернення депутатів районної та міської рад до територіальних громад-партнерів з Євросоюзу, США та Молдови (додається).
 
3. Рішення опублікувати в газеті «Свіча» та «Віснику міської ради» тижневика «Добра справа».
 
 
 
 
 
Голова районної ради                                                         Володимир Луцький
 
Міський голова                                                                    Володимир Гаразд

 

З В Е Р Н Е Н Н Я

до

Старости Лежайського Повіту Яна Кіди

 

Старости Опольського Повіту Генріха Лякви

 

Бурмістра Гродзіска Великопольського Генріха Шиманського

 

Бурмістра Немодліна Мірослава Станкевича

 

 Бурмістра Нової Сажини Єжи Пауля

 

Мера Прерії Вілидж Рональду Шеферу

 

Примара міста Орхей Віталію Колуну

 

Шановні партнери!

В цей історично важливий для всієї української нації час звертаємось до Вас від імені територіальних громад Долинського району з проханням підтримати євроінтеграційні прагнення народу щодо підписання на саміті «Східне партнерство» у Вільнюсі 28, 29 листопада 2013 року Угоди про асоційоване членство України в Європейському Союзі та створення широкої зони вільної торгівлі.
Сьогодні наша держава стоїть на порозі доленосного кроку на шляху майбутнього приєднання до об’єднаного європейського співтовариства, переорієнтації та технічного переозброєння промислового комплексу, впровадження визнаних стандартів та реформ у всіх сферах життя. Шлях наш до цієї мети не є простим і вже тривалий час супроводжується шаленим тиском з боку антиукраїнських сил, які прагнуть втримати Україну в орбіті тотального політичного і економічного контролю Російської Федерації. І в цій ситуації ми всі, громадяни України, побоюємося втратити цей історичний шанс через спричинену таким тиском нерішучість української влади чи зміну позиції Європейського Союзу. Ми чітко усвідомлюємо, що втративши шанс на Асоціацію з ЄС тепер, ми можемо бути ще більше затиснутими в лещатах Москви, вибратись з яких буде в майбутньому значно важче, а за найбільш песимістичними пронозами – взагалі неможливо.
Тому, сьогодні ми від імені територіальних громад Долинського району звертаємось до Вас – наших довгорічних друзів і партнерів, з якими нас поєднує історія реалізації численних успішних проектів і заходів, з проханням висловити підтримку прагненню українського народу до вступу на правах асоційованого члена до Європейського Союзу. Закликаємо Вас прийняти відповідні звернення на сесіях ваших рад та направити їх на адресу Європейської Комісії. Ми прагнемо всіма можливими способами донести до європейського співтовариства те, що ми – народ України прагнемо до Європи, до життя в суверенній, незалежній політично та економічно, процвітаючій державі, яку ми разом будуватимемо у великій європейській сім’ї.
Щиро дякуємо за підтримку!
 
Прийнято на позачерговій сесії
Долинської районної ради
від 26.11.2013 рішення № 434-21/2013,
Долинської міської ради
від 26.11.2013  рішення № 1310-36/2013
І �� �����0�іж упевнені, що українська нація з усвідомленням і розумінням готова витримати будь які труднощі, на цьому шляху.  І саме цей стратегічний вибір може  стати тим історичним шансом і потужним поштовхом до об’єднання країни, згуртування всіх її громадян задля спільної самовідданої праці, заради здобуття економічної і політичної незалежності України, поступового впровадження визнаних європейських стандартів в усіх сферах життя.
 
 
Для нинішньої української влади неприпустимо згубити цей історичний шанс сьогодні – коли сам Європейський Союз дає нам чіткі сигнали про прагнення прийняти нашу державу в якості асоційованого члена, в обмін на виконання вичерпного переліку впровадження найбільш необхідних реформ, які і без того давно назріли в галузях кримінально-процесуального права, судоустрою та прокуратури.
Громадськість Долинщини, як і мільйони співвітчизників, приголомшила звістка про одностороннє припинення і відтермінування підготовки до підписання Угоди про асоціацію, прийняте Кабінетом Міністрів України 21 листопада – за неповний тиждень до саміту у Вільнюсі. Такі дії, які сьогодні активно намагаються виправдати нібито негативними макроекономічними прогнозами, насправді ніяк інакше як загрозою національним інтересам назвати не можна. Справжні ж причини такого різкого розвороту очевидно криються в тиску з боку Москви, яка через свої економічні і політичні важелі відкрито чинить спротив підписанню Угоди про асоційоване членство України в ЄС та створення зони вільної торгівлі. І чи не найкращим виявом цього є не зрозуміла ні для українського народу, ні для Європейського Союзу пропозиція нашого Уряду щодо долучення Російської Федерації як третьої сторони в майбутній переговорний процес між ЄС та Україною, очевидно на правах «старшого брата», без якого ми начебто самі не можемо вирішувати власні суверенні справи.
 
Такий демарш українського уряду сьогодні, за півкроку до довгоочікуваної мети, після двох років очікування і руху в напрямку підписання Угоди про асоціацію не може зрозуміти ні український народ, ані, тим паче, наші європейські партнери. Наслідком цього кроку для України може стати світова ганьба і тавро непослідовності, що надовго закриє нам двері до європейського співтовариства та ще більше занурить в політичну та економічну залежність від Росії, поставить під загрозу наш суверенітет.
 
Тому, враховуючи важливість і відповідальність нинішнього моменту, а також той факт, що не зважаючи на всі останні висловлювання українських урядовців, Європейський Союз і надалі тримає для України відчиненими двері до підписання Угоди про асоціацію на Вільнюському саміті, ми депутати Долинської районної ради та Долинської міської ради звертаємось до Президента України Віктора Януковича, Кабінету Міністрів України, Верховної Ради України, а також представників усіх політичних сил із закликом негайно повернутись до виконання плану дій з підготовки до підписання Угоди про асоційоване членство України в Європейському Союзі.
 
Вимагаємо:
1. Кабінету Міністрів України скасувати прийняте розпорядження від 21 листопада 2013 р. №905-р «Питання укладання Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським Співтовариством з атомної енергії і їх державами-членами, з іншої сторони» як таке, що несе загрозу національним інтересам України, а у разі не прийняття такого рішення скласти свої повноваження.
 
2. Раді національної безпеки і оборони України розглянути на своєму засіданні питання про ситуацію в Україні, що склалась після прийняття Кабінетом Міністрів України розпорядження від 21 листопада 2013 р.  №905-р та дати відповідну оцінку діям посадових осіб, причетних до прагнення зриву підписання Угоди про асоційоване членство України в ЄС на Вільнюському саміті 28,29 листопада.
3. Голові Верховної Ради України Володимиру Рибаку спільно з керівниками депутатських фракцій невідкладно скликати позачергове засідання Верховної Ради України, на якому розглянути і прийняти законопроекти, необхідні для виконання Україною раніше узгоджених з ЄС вимог для підписання Угоди про асоціацію.
У разі неспроможності Верховної Ради прийняти відповідні закони, або відмови парламентської більшості голосувати за них, домогтися розпуску парламенту та проведення позачергових виборів народних депутатів України.
 
4. Міністерству внутрішніх справ України та керівникам територіальних управлінь МВС України в м.Києві та всіх регіонах не порушувати конституційне право громадян України на проведення мирних зібрань в містах, селищах і селах України з метою виявлення незгоди з одностороннім рішенням української влади на призупинення підготовки до підписання Угоди про асоціацію. В жодному разі не виконувати злочинних наказів та не вдаватись до протизаконних силових, кримінальних чи адміністративних методів впливу на мітингувальників.
 
5. Президенту України Віктору Януковичу підписати Угоду про асоційоване членство України в Європейському Союзі на саміті «Східне партнерство» у Вільнюсі.
У разі не скасування Кабінетом Міністрів України розпорядження від 21 листопада 2013 р. №905-р, прийняти рішення про відставку уряду.
 
Звертаємось від імені територіальних громад Долинського району Івано-Франківської області із словами підтримки та солідарності на адресу численних наших співгромадян, які не зважаючи на складні погодні умови сьогодні вийшли на вулиці своїх міст, селищ і сіл в Україні та по всьому світу на захист майбутнього рідної України у великій європейській сім’ї.
Нехай Господь Бог допоможе нам спільно подолати всі труднощі, що сьогодні постали на нашому шляху до світлого майбутнього у вільній, незалежній європейській Україні!
 
Слава Україні!
Героям Слава!
 
 
 
 
 
 
Прийнято на позачерговій сесії
Долинської районної ради
від 26.11.2013 рішення № 433-21/2013;
 
Долинської міської ради
від 26.11.2013  рішення № 1309-36/2013