Про суспільно-політичну ситуацію

Тип документу: . № 1351-37/2013 від 05.12.2013 . Стан: чинний Дата публікації: 05.12.2013

УКРАЇНА
ДОЛИНСЬКА МІСЬКА РАДА
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

РІШЕННЯ

 
Від 05.12.2013. № 1351-37/2013
м. Долина
 
Про суспільно-політичну ситуацію
 

Виражаючи інтереси територіальної громади міста, враховуючи факт нанесення важких втрат міжнародному авторитету та національним інтересам України у зв’язку із провалом з боку Уряду процесу підготовки до підписанням попередньо парафованої Угоди про асоційоване членство України в Європейському Союзі та створення зони вільної торгівлі, констатуючи провальну соціально-економічну та гуманітарну політику Кабінету Міністрів України, зрив реформ у галузях економіки, охорони здоров’я, освіти, житлово-комунального господарства, кримінально-процесуального та адміністративного права, судоустрою та прокуратури, соціального захисту, виходячи з критичної ситуації що склалась за керівництва Прем’єр-міністра Азарова в платіжному балансі держави, її золотовалютних резервах, в бюджетах усіх рівнів, в сфері інвестиційного клімату та залучення прямих іноземних інвестицій, враховуючи нездатність діючої української влади гарантувати безпеку громадян України та допущення посягання через протизаконні дії органів МВС на життя і здоров’я мирних мітингувальників на Майдані Незалежності в м. Києві 30.11.2013р., а також неадекватні дії з реагування на ці безпрецедентні події з боку найвищого керівництва держави та правоохоронних органів керуючись Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», міська рада

 

В И Р І Ш И Л А:

 

1. Схвалити текст звернення міської ради до громадськості Долинського району (додається).

2. Засудити події, що мали місце вранці 30 листопада 2013р. під час незаконного силового розгону органами МВС мирних мітингувальників на Майдані Незалежності в місті Києві, а також бездіяльність стосовно попередження та негайної оцінки цих ганебних подій з боку особисто Президента України Януковича В.Ф., Прем’єр-міністра України Азарова М.Я., Міністра внутрішніх справ України Захарченка В.Ю.

3. Звернутися до Президента України, Прем’єр-міністра України та всього складу Кабінету Міністрів України з вимогою подати у відставку.

4. Звернутись до громадськості Долинського району з закликом до масової мобілізації через масові мирні акції чи інші форми протесту, що не заборонені чинним законодавством України, задля відстоювання європейського вектора розвитку держави, дотримання конституційних прав і свобод громадян України та притягнення до відповідальності посадових осіб причетних до доведення країни до критичної економічної ситуації, зради національних інтересів, сприяння розвитку беззаконня в суспільстві.

5. Підтримати рішення Долинської районної ради від 03.12.2013. № 467-23/2013 «Про суспільно-політичну ситуацію» та резолюцію зборів депутатів Івано-Франківської обласної  ради від 01.12.2013 «Про суспільно-політичну ситуацію в області».

6. Звернутись до членів Партії регіонів із закликом про вихід з партії.

7. Рекомендувати працівникам державних органів влади не використовувати як символіку в службових приміщеннях портрети Віктора Януковича.

8. Рішення опублікувати в газеті «Свіча» та «Віснику міської ради» тижневика «Добра справа».

 
Міський голова                                                                    Володимир Гаразд
 

ЗВЕРНЕННЯ

Шановні долиняни, мешканці Долинського району, представники органів державної влади, місцевого самоврядування, колективи підприємств, установ, організацій, осередків громадянського суспільства краю!
 
Територіальна громада міста Долини, як і увесь світ приголомшена останніми подіями, що відбуваються в Україні, починаючи з 21 листопада 2013 року. Такі високі надії всієї української нації на зміну вектору розвитку нашої держави в напрямку європейського співтовариства, які активно очікувались суспільством протягом останніх 3-х років в один момент були жорстко перекреслені. Розпорядження Кабінету Міністрів України про призупинення підготовки до підписання у Вільнюсі 28-29 листопада 2013 року Угоди про асоційоване членство України в Європейському Союзі стало шоком для мільйонів українців і всього цивілізованого світу. Мільйони людей по всій країні на знак незгоди з таким демаршем  української влади вже наступного дня вийшли на вулиці столиці України – міста Києва, а також своїх міст, селищ та сіл. Нація на сході і заході, півдні та півночі в цей момент як ніколи об’єдналась навколо єдиної ідеї – через мирні протести донести до української влади вимогу негайно повернутись на стежку європейського вибору. Українці в першу чергу мали великі надії на вирішальне слово Президента України, для якого європейське співтовариство впритул до останнього дня залишало можливість підписання Угоди про Асоціацію. Проте, і ці надії не справдились – Віктор Янукович повернувся із Вільнюса не підписавши не те що Угоди про асоціацію, а й взагалі будь-якого навіть декларативного документа.
Проте, шок для нації, викликаний не підписанням Угоди про асоціацію, як виявилось вже наступного після Вільнюського саміту дня, був не останнім. Вранці 30 листопада країну облетіла звістка про жорстоку розправу спецпідрозділу МВС «Беркут» над мирними демонстрантами на Майдані Незалежності в Києві. Кадри з місця подій нагадували справжнє побоїще: закривавлені обличчя беззахисних молодих людей, розбиті голови, люди намагаються втечею врятуватись від кийків спецпризначенців, а ті натомість женуть їх прагнучи добити по всьому центру столиці. Неначе в часи орди сучасні монголо-татари загнали купку побитих студентів в стіни Михайлівського собору, зібравшись навколо нього неначе стерв’ятники, які полюють на беззахисну здобич. Нелюди в погонах, яких годує кожен громадянин через податки, які давали клятву на вірність українському народові вранці 30 листопада розпочали війну проти своїх власних громадян. І очевидно, що зробили це вони не з своєї власної ініціативи, а під проводом і за наказом високопоставлених командирів МВС, не без як мінімум згоди з боку Міністра МВС Захарченка та відома найвищого керівництва держави.
Весь світ негайно відреагував на події в Україні жорстко засудивши розгін мирної демонстрації. І тільки українська влада, реакція якої на події повинна була бути найпершою і жорсткою по відношенню до винних осіб, мовчала на подив усій українській нації та світовому співтовариству. Чому за цих умов наступного ж дня не зірвав із себе генеральські погони і навколішки не благав в українського народу про прощення Міністр МВС Захарченко разом з керівником ГУ МВС Києва та всіма катами у формі «Беркуту»? Чому якщо їм для цього не вистачило совісті чи духу їх негайно не примусив це зробити Президент Янукович чи Прем’єр-міністр Азаров? Чому окремі депутати Партії регіонів натомість дозволяли собі трактувати ранкові події 30 листопада, як адекватні дії міліції у відповідь на «провокації демонстрантів на Майдані»? Ці запитання від народу влада демонстративно і по-знущальницьки залишила без відповіді… І як взагалі можна шукати якісь слова виправдання в ситуації коли проти ледь двох сотень мирних студентів, які спокійно мітингують в центрі столиці, спрямовуються в кілька разів більші сили до зубів озброєних мордоворотів з червоними від ненависті очима?
Такі дії і що найголовніше бездіяльність і неадекватність поведінки української влади народ терпіти не збирається!
Ці події стали останньою краплею в бездонній чаші терпіння української нації. Досі ми всі терпіли один за одним провал цієї української влади. Але чаша, крапля за краплею наповнювалась все черговими антиукраїнськими випадами, провальними рішеннями і реформами. Тут не можна не згадати насамперед про сумнозвісний закон про «язики» Ківалова-Колісниченка,  антиукраїнську політику Міносвіти на чолі з українофобом Табачником, систематичне садистське знущання над рідною мовою у виконанні Прем’єр-міністра Азарова, закриття українських шкіл на сході України, провальні реформи охорони здоров’я, освіти, житлово-комунального господарства, кримінально-процесуального та адміністративного права, судоустрою та прокуратури, соціального захисту. Прості люди і органи місцевого самоврядування, обрані ними постійно тримають в страху чисельними перевірками і активними пошуками компромату на всіх і кожного. Особливим словом для всіх територіальних громад за час роботи цієї влади і Уряду Азарова стало слово «казначейство», через яке вже більш ніж рік тримають за горлянку кожне місто, селище і село в Україні, не даючи витрачаючи кошти податків їх мешканців на розвиток своїх населених пунктів, очевидно латаючи таким чином діри у фінансуванні чисельного репресивного і силового апарату – армії міліціонерів, «беркутів», внутрішніх військ, прокурорів та інших. Простим же людям з цього залишаються крихти, яких на силу вистачає для фінансування зарплат бюджетникам. І то – не завжди.
Політика нинішньої влади довела державу до зубожіння: критично впали обсяги золотовалютних резервів, рідко який інвестор ризикує мати з нами якісь справи через розгул корупції, «понятій» і беззаконня. І до цього всього, як свідчать останні події, стало зрозуміло ще й те, що нинішня влада не здатна забезпечити конституційні права і свободи громадян, їх безпеку, охорону життя і здоров’я. Більше того, через свій каральний апарат ця влада взагалі вперше, так відкрито, посміла посягати на життя і здоров’я свого народу.
Такому стану справ в державі сьогодні не може бути ані пояснення ані прощення. Ті, хто завів Україну в такий кут повинні негайно покаятись і назавжди зникнути з влади і горизонту українського політикуму. Йдеться насамперед про зрадницький і некомпетентний Уряд на чолі з Азаровим. Якщо Верховній Раді на днях не вистачило сили духу висловити резолюцію недовіри Кабінету Міністрів, то це замість неї повинен невідкладно зробити Президент!
 
 
Вимагаємо від Віктора Януковича невідкладно видати укази:
–     про звільнення з посади Прем’єр-міністра України Азарова М.Я. та усього складу Кабінету Міністрів України;
–     про звільнення з органів внутрішніх справ, у зв’язку з порушенням присяги на вірність українському народу, з позбавленням звань та нагород, без права поновлення на службі, усіх бійців спеціального підрозділу МВС «Беркут» та інших спецпідрозділів, які брали участь в подіях на майдані Незалежності в Києві вранці 30 листопада 2013 року, усього керівного складу спецпідрозділу МВС «Беркут», а також начальника ГУ МВС м. Києва В. Коряка.
 
На особистому контролі та відповідальності Президента повинно бути доручення Генеральному прокурору України щодо невідкладного розслідування і притягнення до кримінальної відповідальності бійців та керівництва спецпідрозділу МВС України «Беркут» причетних до побиття і особливо жорстокого поводження з громадянами України, а також іноземцями та журналістами під час незаконного силового розгону мирної акції протесту на Майдані Незалежності в Києві вранці 30 листопада 2013 року та під час подій на вул. Банкова в м. Києві 1 грудня 2013 року.
 
Як вихід із ситуації, що склалася, територіальна громада міста вбачає повне перезавантаження влади – проведення у першому півріччі 2014 року дочасних виборів Президента України та Верховної ради України.
 
Долинська міська рада також висловлює свою підтримку мирним акціям протесту, які розпочались 1 грудня 2013 року в місті Києві та по всій Україні. Закликаємо усіх мешканців Долинського району до загальної мобілізації через масові мирні акції чи інші форми протесту, що не заборонені чинним законодавством України, задля відстоювання європейського вектора розвитку держави, дотримання конституційних прав і свобод громадян України та притягнення до відповідальності посадових осіб причетних до доведення країни до критичної економічної ситуації, зради національних інтересів, сприяння розвитку беззаконня в суспільстві.
 
Закликаємо усіх кому не байдужа доля України долучитись до мирних акцій протесту в столиці України – Києві, де в цей час відбуваються історичні і доленосні події!
 
Нехай допоможе українському народові Господь Бог і подарує усім нам такі бажані зміни та краще життя заради майбутнього наших дітей!
 
Слава Україні!
Героям слава!

 

Прийнято на тридцять сьомій сесії

Долинської міської ради

5 грудня 2013 р.