Впродовж січня-серпня 2019 року до зведеного бюджету від платників Долинщини та Болехівщини надійшло майже 1041 млн. гривень

Як повідомили в Долинському управлінні ГУ ДПС в Івано-Франківській області, впродовж січня-серпня 2019 року платники Долинщини та Болехівщини сплатили до Зведеного бюджету 1040,9 млн грн.

До державної скарбниці долиняни та болехівчани перерахували 717,6 млн грн. Головними складовими податкових надходжень до державного бюджету є надходження рентної плати за користування надрами – 586,6 млн грн, податку на доходи фізичних осіб – 60,9 млн грн, податку на додану вартість – 30,9 млн грн, податку на прибуток – 17 млн грн, військового збору – 16,1 млн грн.

До місцевої казни надходження склали 323,2 млн грн. Найбільшу частку доходів у місцевому бюджеті займає податок на доходи фізичних осіб, якого протягом січня – серпня 2019 року надійшло 178,7 млн грн. Надходження плати за землю становлять 52,4 млн грн, єдиного податку – 35,1 млн грн, рентної плати за користування надрами – 33,1 млн грн, рентної плати за використання лісових ресурсів – 8,1 млн грн, акцизного податку – 3,7 млн грн.

На Долинщині та Болехівщині до бюджету надійшло майже 240 мільйонів гривень податку на доходи фізичних осіб

Як повідомили в Долинському управлінні Головного управління ДПС в Івано-Франківській області за січень-серпень 2019 року долиняни та болехівчани сплатили до зведеного бюджету 239,6 млн. грн. податку на доходи фізичних осіб. Це на 43,8 млн. грн. більше, ніж за відповідний період минулого року.

До державного бюджету надійшло – 60,9 млн. грн. ПДФО, у порівнянні з відповідним періодом минулого року надходження збільшились на 10,3 млн. грн.

Місцеві бюджети отримали 178,7 млн. грн. цього податку, що на 33,4 млн. грн. перевищує минулорічні поступлення.

Працівники податкової служби зазначають, що податок на доходи фізичних осіб є найвагомішим джерелом наповнення місцевих бюджетів та становить майже 55,3 відсотків від загальної суми інших податків і зборів.

Право на податкову знижку за 2018 можна використати по 31 грудня (включно) 2019

Використати право на податкову знижку за підсумками 2018 року  громадяни можуть  по 31 грудня (включно) 2019 року, подавши Декларацію про майновий стан і доходи до податкового органу за місцем реєстрації фізичної особи.

До податкової знижки можна включати витрати,що фактично здійснені платником податку протягом звітного податкового року та підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами, зокрема, квитанціями, фіскальними або товарними чеками, прибутковими касовими ордерами, копіями договорів, що ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) і їх покупця (отримувача). У зазначених документах обов’язково повинні бути відображені вартість таких товарів (робіт, послуг) і строк їх продажу (виконання, надання).

Нагадуємо, що правом на отримання податкової знижки можуть скористатися платники податків, які сплачували проценти за іпотечним кредитом, перераховували благодійні внески неприбутковим організаціям, оплачували за навчання своє або своїх дітей, страхували себе та свою родину, сплачували кошти за переобладнання транспортного засобу на альтернативні види палива.

Олена БАЙКО
В.о. начальника Долинського управління ГУ ДПС в Івано-Франківській області