Рятувальники інформують:

Тільки за перший тиждень жовтня  рятувальники виїжджали вже 9 разів за сигналом «Тривога», з них 5 – на гасіння залишків сухої трави

Першопричиною виникнення пожеж традиційно є людська недбалість. 

Пам’ятайте, що лише висока культура поводження з вогнем, дотримання правил пожежної безпеки позбавить вас від біди і страждань, що приносять пожежі. Будьте пильними та у разі виникнення пожежі негайно телефонуйте за номером Служби порятунку «101».

***

Основні причини від яких виникають пожежі – перенавантаження електромережі та порушення правил пожежної безпеки при експлуатації пічного опалення 

Щоб такого не трапилося, необхідно суворо дотримуватися встановлених для всіх правил пожежної безпеки в побуті та, перш за все, вимоги пожежної безпеки при встановленні та експлуатації електроприладів. 

Це слід виконувати кожному: потрібно вчасно проводити ревізію електропроводки, утримувати в справному стані розетки, вимикачі, рубильники та інші електроприлади;  йдучи з будинку, слід вимикати побутову техніку, не залишати ввімкненими електроприлади, що працюють в режимі очікування. Незабаром починається опалювальний сезон. А пічне опалення завжди створювало і створює чимало проблем населенню, особливо в сільській місцевості, де у багатьох будинках є піч – об’єкт підвищеної пожежної небезпеки. Тому варто ще раз нагадати правила пожежної безпеки при експлуатації печей. Перед початком опалювального сезону всі печі повинні бути відремонтовані і ретельно перевірені.

Пам’ятайте – наслідки пожежі непорівнянні з витратами на ремонт вашого «домашнього вогнища». Щоб уникнути біди, не слід залишати без нагляду розтоплені печі та накаляти їх, також експлуатувати печі без протипожежної розділки, використовувати для розпалювання печей легкозаймисті та горючі рідини. Відзначимо, що пічні пожежі діляться на дві групи. По-перше, причиною загоряння може бути порушення правил влаштування печі. Наприклад, недостатні відстані між димарем печі і дерев’яними конструкціями перекриттів будинку. Сюди ж можна віднести відсутність підтопочного листа, в результаті чого через випад вугілля загоряється підлога. Інша проблема – порушення правил пожежної безпеки при експлуатації печі. Також часто закінчується пожежею розпалювання печей бензином, гасом та іншими легкозаймистими рідинами. Крім того, не можна топити печі з відкритими дверцятами, сушити на них одяг, дрова та інші матеріали, а поверхні опалювальних приладів і димових труб необхідно систематично очищати від пилу і білити. Виявлені в печі тріщини і неполадки необхідно своєчасно усувати.

***

Подбайте про заходи безпеки

День захисника України. Вже не так далеко до цього величного свята. Вже декілька років підряд в честь цього організовуються святкові концерти та урочистості. Не буде винятком і цей рік. А для того щоб наше з вами свято пройшло добре, з дотриманням норм та правил пожежної безпеки.

Відповідальними за забезпечення пожежної безпеки під час проведення культурно-масових заходів є керівники закладів, установ, організацій.

Культурно-масові заходи повинні проводитися:

– в будівлях I і II ступеня вогнестійкості – в приміщеннях будь-якого поверху;
– в будівлях III-V ступеня вогнестійкості – тільки в приміщеннях першого поверху, при цьому захисні конструкції всередині приміщень будівель V ступеня вогнестійкості повинні бути оштукатурені або оброблені вогнезахисною сумішшю
– Проведення культурно-масових заходів в підвальних і цокольних приміщеннях забороняється
– Перед початком культурно-масових заходів керівник установи, закладу, організації призначає відповідальних осіб за пожежну безпеку, які повинні ретельно перевірити всі приміщення, евакуаційні шляхи і виходи на відповідність їх вимогам пожежної безпеки, а також переконатися у наявності і справному стані засобів пожежогасіння, зв’язку і пожежної автоматики.
– Усі виявлені недоліки мають бути усунені до початку культурно-масового заходу.

У приміщеннях, у яких проводяться масові заходи, ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ:
– курити;
– встановлювати в проходах стільці;
– закривати на замки двері евакуаційних виходів;
– закривати вікна приміщень ґратами;
– впускати в приміщення людей у кількості, що перевищує розрахункове.

Тарас Мельник,
Начальник Долинського РВ УДСНС