Приймаєте працівника на роботу – повідомте податкову

Долинське управління Головного управління ДПС в Івано-Франківській області нагадує, керівникам підприємств, установ, організацій всіх форм власності та фізичним особам-підприємцям, які використовують найману працю працівників, про обов’язок надсилати повідомлення про прийняття працівника на роботу до податкових інспекцій за місцем обліку їх як платників єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Таке повідомлення має бути надіслане до початку роботи працівника за укладеним трудовим договором.

Повідомлення може подаватися такими способами:

– засобами електронного зв’язку з використанням електронного підпису відповідальних осіб відповідно до вимог законодавства у сфері електронного документообігу та електронного підпису;

– на паперових носіях разом з копією в електронній формі;

– на паперових носіях, якщо трудові договори укладено не більше ніж із п’ятьма особами.

Зразок форми повідомлення про прийняття працівника на роботу затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 17.06.2015 р.№413.

Особливу увагу звертаємо роботодавців, на те, що за використання праці найманих працівників з порушенням трудового та податкового законодавства, передбачена адміністративна або дисциплінарна відповідальність.

Виходячи з норм чинного законодавства за не подання повідомлення про прийняття на роботу найманих працівників до податкових інспекцій передбачена адміністративна відповідальність у вигляді штрафу в розмірі однієї мінімальної заробітної плати (4723 грн).

На Долинщині та Болехівщині до бюджету надійшло 24 мільйони гривень податку на доходи фізичних осіб

Як повідомили в Долинському управлінні Головного управління ДПС в Івано-Франківській області за січень 2020 року долиняни та болехівчани сплатили до зведеного бюджету 24 млн грн податку на доходи фізичних осіб. Це на 0,6 млн грн більше, ніж за відповідний період минулого року.

До державного бюджету надійшло – 6,2 млн грн ПДФО, у порівнянні з відповідним періодом минулого року надходження збільшились на 0,2 млн гривень.

Місцеві бюджети отримали 17,8 млн грн цього податку.

Працівники податкової служби зазначають, що податок на доходи фізичних осіб є найвагомішим джерелом наповнення місцевих бюджетів та становить майже 54 відсотка від загальної суми інших податків і зборів.

Протягом січня 2020 року до зведеного бюджету від платників Долинщини та Болехівщини надійшло понад 117 млн. гривень

Як повідомили в Долинському управлінні ГУ ДПС в Івано-Франківській області, впродовж січня 2020 року платники Долинщини та Болехівщини сплатили до Зведеного бюджету 117,2 млн грн.

До державної скарбниці долиняни та болехівчани перерахували 83,9 млн грн. Головними складовими податкових надходжень до державного бюджету є надходження рентної плати за користування надрами – 68,8 млн грн, податку на доходи фізичних осіб – 6,2 млн грн, податку на додану вартість – 6,3 млн грн, військового збору – 1,7 млн грн, податку на прибуток – 0,6 млн грн.

До місцевої казни надходження склали 33,2 млн грн. Найбільшу частку доходів у місцевому бюджеті займає податок на доходи фізичних осіб, якого протягом січня 2020 року надійшло 17,8 млн грн. Надходження плати за землю становлять 6,4 млн грн, єдиного податку – 3,8 млн грн, рентної плати за користування надрами – 3,6 млн грн, акцизного податку – 0,6 млн грн.

За результатами роз’яснювальної роботи на Долинщині легалізовано 132 найманих працівників

Податківцями Долинського управління ГУ ДПС в Івано-Франківській області спільно з органами місцевого самоврядування та представниками Державної служби з питань праці на виконання доручення Прем’єр – міністра України від 22.01.2020 № 2313/0/1-20 протягом минулого тижня проводились інспекційні відвідування суб’єктів господарювання, під час яких роз’яснено питання щодо необхідності укладання трудових договорів з найманими працівниками та їх офіційного працевлаштування.

За результатами такої роботи до Долинського управління ГУ ДПС в Івано-Франківській області 112 суб’єктів господарювання подали повідомлення про прийняття на роботу 132 найманих працівників та понад 35 осіб зареєструвались суб’єктами підприємницької діяльності.

Роман ТИМКІВ
Начальник Долинського управління   
Головного управління ДПС в Івано-Франківській області