Платники єдиного податку мають право на відпустку

Платники єдиного податку першої і другої груп, які не використовують працю найманих осіб, звільняються від сплати єдиного податку на час відпустки, один раз на рік, протягом одного календарного місяця.  Також звільняються від сплати податку і у випадку хвороби,  якщо вона триває 30 і більше календарних днів. Про це нагадують в Долинському управлінні ГУ ДФС в Івано-Франківській області.

Щоб скористатись правом на відпустку платникам необхідно подати до територіального органу ДФС заяву у довільній формі з інформацією про період запланованої відпустки чи терміни втрати працездатності з обов’язковим додаванням копії листка непрацездатності. Окремого терміну подання таких заяв нормами Кодексу не передбачено.

З метою уникнення порушення терміну щодо сплати авансових платежів рекомендується заяву щодо періоду щорічної відпустки  подавати до початку відпустки. А заяву щодо терміну втрати працездатності доцільно подавати одразу після закінчення лікарняного.

Звертаємо увагу: на цей період підприємці не звільняються від сплати єдиного соціального внеску, який необхідно сплати в розмірі не менше мінімального страхового платежу, тобто 918,06 грн, а також якщо під час відпустки або лікарняного  підприємець отримує дохід, то за такий період йому доведеться сплатити єдиний податок, оскільки отримання коштів є підтвердженням ведення діяльності.

Доходи громадян від надання земельних ділянок в оренду іншій фізичній особіоподатковуються

У Долинському управлінні ГУ ДФС в Івано-Франківській області нагадують фізичним особам-власникам землі, що відповідно до вимог Податкового кодексу України доходи від надання земельних ділянок в оренду іншій фізичній особі, підлягають оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб за ставкою 18 % та військовим збором – 1,5 %.

 Для цього громадяни  мають подати річну податкову декларацію про доходи та майновий стан, у якій необхідно зазначити суму отриманих доходів в розділі оподатковуваного доходу та сплатити податок  із таких доходів. Суму податкових зобов’язань з ПДФО та військового збору за минулий рік громадяни зобов’язані самостійно перерахувати до 1 серпня 2019 року.

Крім того, зауважимо, що фізичні особи, які одноосібно обробляють земельні ділянки (паї) та отримують доходи від продажу власної сільськогосподарської продукції, мають можливість здійснювати таку діяльність з вирощування сільськогосподарських культур, зареєструвавшись суб’єктами господарювання – фізичними особами підприємцями, зі сплатою податків і зборів до бюджету та єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування згідно з вимогами Податкового кодексу та законодавства України.

На Долинщині та Болехівщині надходження ЄСВ перевищили 155 мільйонів гривень

У Долинському управлінні ГУ ДФС в Івано-Франківській області повідомляють, що впродовж січня – травня 2019 року до бюджету роботодавці та підприємництво Долинщини та Болехівщини сплатили 155,3 млн грн єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Це на 28,3 млн грн більше порівняно з січнем-травнем минулого року. Лише у травні поточного року на соціальні гарантії направлено 33,9 млн грн ЄСВ.

Фіскали вкотре звертають увагу бізнесу, що з 02.05.2019 функціонують нові рахунки для сплати ЄСВ, які відкриті на балансі центрального апарату Казначейства (код банку – 899998).

Припинили підприємницьку діяльність фізичної особи – підприємця, подайте декларацію про майновий стан і доходи

В Долинському управлінні ГУ ДФС в Івано-Франківській області нагадують, що фізичні особи підприємці (крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування), стосовно яких проведено державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності фізичної особи  підприємця за її рішенням, повинні подати податкову декларацію про майновий стан і доходи за останній базовий податковий (звітний) період, протягом 30 календарних днів з дня проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності. В  декларації відображаються доходи від проведення підприємницької діяльності.

У разі проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичної особи  підприємця за її рішенням останнім базовим податковим (звітним) періодом є період з дня, наступного за днем закінчення попереднього базового податкового (звітного) періоду до останнього дня календарного місяця, в якому проведено державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності.

Форма декларації про майновий стан і доходи затверджена наказом Міністерства фінансів України від 02.10.2015 № 859 (у редакції наказу Міністерства фінансів України від 06.06.2017 № 556).

Зауважимо, оподаткування доходів, отриманих фізичною особою  підприємцем від провадження господарської діяльності, крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування здійснюються у порядку, встановленому статтею 177 Податкового кодексу України.

 Р. ТИМКІВ

Начальник Долинського управління

ГУ ДФС в Івано-Франківській області