Маєте намір перейти на спрощену систему оподаткування з IV кварталу 2019 року? Подайте заяву до 13 вересня 2019 року!

Якщо суб’єкт господарювання хоче здійснити перехід на спрощену систему оподаткування з IV кварталу 2019 року, то йому необхідно до 13 вересня п.р. подати відповідну заяву. Про це повідомили в Долинському управлінні ГУ ДПС в Івано-Франківській області.

Нагадаємо, суб’єкт господарювання може здійснити перехід на спрощену систему оподаткування один раз протягом календарного року. Для цього, платнику необхідно не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу, до контролюючого органу за своїм місцем реєстрації, подати відповідну заяву. Форма та порядок надання заяви затверджені наказом Міністерства Фінансів України від 20.12.11 №1675. До поданої заяви додається розрахунок доходу за попередній календарний рік, що передує року переходу на спрощену систему оподаткування за формою, визначеною наказом №1675.

Перехід на спрощену систему оподаткування може бути здійснений за умови, якщо протягом календарного року, що передує періоду переходу на спрощену систему оподаткування, суб’єктом господарювання дотримано вимоги, встановлені в п. 291.4 ст. 291 Податкового кодексу.

До уваги користувачів Електронного кабінету!

У зв’язку з початком роботи Державної податкової служби України відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 21 серпня 2019 року № 682-р «Питання Державної податкової служби України» повідомляємо, що вхід до Електронного кабінету здійснюється за адресою: cabinet.tax.gov.ua.

До завершення заходів з реорганізації Державної фіскальної служби України для зручності користувачів вхід до Електронного кабінету буде можливим і за адресою: cabinet.sfs.gov.ua.

Платіжне доручення на сплату податків можна заповнити в автоматичному режимі в Електронному кабінеті

В Долинському управлінні ГУ ДПС в Івано-Франківській області нагадують, що в Електронному кабінеті для фізичних осіб реалізовано автоматичне заповнення основних реквізитів платіжного доручення на підставі облікових даних платника, відомостей щодо рахунків для зарахування платежів до бюджетів.

Цей сервіс надає можливість платникам податків (фізичним особам):
– скоротити час при заповненні платіжних документів;
– мінімізувати помилки при заповненні;
– сплатити податки.

Для користування електронним сервісом необхідно в меню «Стан розрахунків з бюджетом» приватної частини Електронного кабінету обрати один з податків (платежів) та вибрати одну із платіжних систем.

Після переходу на сайт платіжної системи платнику достатньо вказати суму платежу та підтвердити операцію.

Звертаємо увагу, що оплата рахунків платником здійснюється з використанням платіжної карти клієнта банку, інші реквізити заповнюються автоматично.

Додатково повідомляємо, що у разі виникнення питань щодо користування Електронним кабінетом, платники податків мають можливість звернутися до ДФС за телефоном: 0 800 501 007.

 З 1 жовтня 2019 року будуть діяти нові реквізити бюджетних рахунків для сплати податків і зборів, які відповідатимуть вимогам стандарту IBAN

В Долинському управління ГУ ДПС в Івано-Франківській області інформують, державною Казначейською службою України на виконання пункту 3 Постанови Правління Національного банку України від 28.12.2018 № 162 «Про запровадження міжнародного номера банківського рахунка (IBAN) в Україні» здійснено заміну діючих рахунків для зарахування надходжень до державного та місцевого бюджетів відповідно до вимог стандарту IBAN (29 літерно-цифрових символів) із збереженням номера рахунку аналітичного обліку – не більше 14 цифрових символів.

Перехід на міжнародні номери рахунків при обслуговуванні бюджетів за доходами буде здійснено Казначейством з 01 жовтня 2019 року. Відповідно, з 01 жовтня 2019 року будуть змінені реквізити бюджетних рахунків для сплати податків і зборів, відкритих відповідно до вимог стандарту IBAN.

З інформацією про рахунки можна буде ознайомитись на офіційному порталі Територіальних органів ДПС у рубриці «Бюджетні рахунки».

Олена Байко
В.о. начальника Долинського управління