Головне управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області інформує:

Миколаївщина: черговий випадок африканської  чуми свиней зафіксовано в приватному секторі

Відповідно до інформації Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області, в особистому підсобному господарстві, що розташоване в м. Нова Одеса Новоодеського району Миколаївської області зареєстровано випадок захворювання на африканську чуму свиней.

Звіт про результати дослідження Державного науково-дослідного інституту з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи (ДНДІЛДВСЕ) м. Київ від 05.09.2019р. № 011399 п.м./19.

З метою координації дій з локалізації та ліквідації спалаху АЧС проведено засідання державної надзвичайної протиепізоотичної комісії. Її рішенням затверджено план з ліквідації АЧС, визначено межі епізоотичного осередку, зони захисту та нагляду.

В осередку захворювання вживаються заходи з локалізації та недопущення розповсюдження збудника АЧС.

Суб’єктам господарювання, які здійснюють діяльність із розведення, утримання та обігу свиней рекомендуємо не здійснювати господарські зв’язки із зазначеною територією.

***

Рогатинщина: в районі карантинний режим щодо західного кукурудзяного жука та скасовано щодо бактеріального в’янення кукурудзи

При здійсненні фітосанітарного моніторингу сільськогосподарських угідь з метою встановлення фітосанітарного стану у вересні 2019 року державними фітосанітарними інспекторами Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області, виявлено обмежено поширеного в Україні карантинного шкідника: західного кукурудзяного жука (Diabrotica virgifera virgifera) на території Рогатинського району в с.Явче. Місцем виявлення є ТОВ «Захід-Агро МХП»  на площі 50,6 га, що підтверджено результатами досліджень ДУ «Івано-Франківська обласна фітосанітарна лабораторія».

Відповідно до статей 33, 34 Закону України «Про карантин рослин» на даній території господарства на площі 50,6 га запроваджено карантинний режим, згідно розпорядження Рогатинської райдержадміністрації № 162 від 05.09.2019 року. Визначено заходи з локалізації та ліквідації вогнищ західного кукурудзяного жука на території господарства на 2019-2023 роки.

Крім того, розпорядженням Рогатинської районної державної адміністрації від 05.09.2019 р. № 163 (на підставі подання державного фітосанітарного інспектора та висновків фітосанітарної експертизи ДУ «Івано-Франківська обласна фітосанітарна лабораторія), керуючись ст. 33, 34 Закону України «Про карантин рослин», скасовано карантинний режим щодо бактеріального в’янення кукурудзи (Erwinia stewartii (Smith) Dye.,) на загальній площі  723,93 га в Рогатинському районі. А саме: в господарствах ТзОВ АФ «Світанок» на даний час ТОВ «Агрокомпанія Прикарпаття» на площі 674,77 га, ТзОВ «Пуків-Агро» на даний час ТОВ «Агрокомпанія Прикарпаття» на площі 38,86 га, ТОВ «Захід Агро МХП» на площі 10,3 га)

***

Оновлено Перелік регульованих шкідливих організмів

3 вересня 2019 року в офіційному друкованому виданні «Офіційний вісник України» № 67 було оприлюднено наказ Міністерства аграрної політики та продовольства України від 16.07.2019 року № 397 «Про внесення змін до Переліку регульованих шкідливих організмів».

Перелік регульованих шкідливих організмів оновлено відповідно до статусу та шкодочинності шкідливих організмів в Україні, згідно до змін, що відбулись у списках шкідливих організмів А-1 та А-2 Європейської та середземноморської організації карантину і захисту рослин. Вони рекомендовані для регулювання в якості карантинних організмів та на підставі проведеного в Україні у 2018-2019 роках аналізу фітосанітарного ризику.

Оновлений Перелік регульованих шкідливих організмів сприятиме запобіганню проникненню і розповсюдженню шкідливих організмів, відсутніх на території України, та встановленню належного рівня фітосанітарного захисту відповідно до рівня фітосанітарного ризику, що може бути завданий регульованими шкідливими організмами.

Даний нормативний акт обов’язковий для виконання державними фітосанітарними інспекторами і суб’єктами господарювання всіх форм власності, громадянами, які здійснюють господарську діяльність, пов’язану з виробництвом і обігом об’єктів регулювання.

Ознайомитись з наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 16.07.2019року № 397 можна за посиланням.