ФОП новостворений – подання заяви на спрощену систему оподаткування

Якщо після здійснення реєстрації фізичною особою – підприємцем така особа подала заяву про застосування 1 або 2 групи спрощеної системи оподаткування до завершення місяця, в якому проведено державну реєстрацію,  то такий підприємець вважається платником єдиного податку з першого числа місяця наступного за місяцем держреєстрації.

Підприємці, які протягом 10 днів після держреєстрації подали заяву про застосування спрощеної системи оподаткування 3 групи, вважаються платниками єдиного податку з моменту держреєстрації як фізичної особи – підприємця.

ФОП сплачує ЄСВ і при відсутності доходу

В законодавство, що  регулює сплату ЄСВ, були внесені зміни, які набули чинності з 1 січня 2017 року. Відповідно до них фізичні особи – підприємці зобов’язані щоквартально сплачувати ЄСВ за себе на рівні мінімального страхового внеску незалежно від того здійснюють чи ні вони підприємницьку діяльність, отримано дохід від такої діяльності чи ні.

Отже, ФОП, державна реєстрація припинення яких не проведена, повинні сплачувати ЄСВ у розмірі не меншому ніж мінімальний страховий внесок – 22% від суми мінімальної заробітної плати.

Слід зазначити, що у цьому випадку фізичній особі – підприємцю  зараховується страховий стаж для пенсії.

Понад 6,7 млн гривень сплатили власники нерухомості Долинщини та Болехівщини до місцевих скарбниць

Протягом дев’яти місяців 2019 року власники об’єктів нерухомого майна Долинщини та Болехівщини перерахували до місцевих бюджетів 6,7 млн гривень, що на 2,3 млн гривень більше в порівнянні з відповідним періодом 2018 року.

Лідерами у сплаті податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, є юридичні особи, які сплатили 2,9 млн гривень. Від фізичних осіб та громадян надійшло 3,8 млн гривень.

Нагадаємо, сплачувати податок на нерухоме майно зобов’язані не всі фізичні особи, а лише ті, які володіють квартирою/квартирами, житлова площа яких перевищує 60 кв.м і будинком/будинками площею більше 120 кв.м. У випадку наявності об’єктів нерухомого майна різних типів податок сплачується за площу, що перевищує 180 кв.м. Податок нараховується лише на «зайві» квадратні метри. Наприклад, якщо квартира має площу 65 кв. м., то податок нараховується на 5 кв. м. Ці кошти будуть використані на потреби громади, на території якої знаходиться об’єкт нерухомості.

В Центрах обслуговування платників Долинського управління за січень-вересень 2019 року надано понад 10 тисяч адмінпослуг

За дев’ять місяців 2019 року в Центрах обслуговування платників Долинського управління ГУ ДПС в Івано-Франківській області надано 10047 адміністративних послуг.

Зокрема, видано 5352  картки платника податків та внесено до паспорта громадянина України даних про реєстраційний номер облікової картки платника податків з Державного реєстру фізичних осіб-платників податків, видано 2340 відомостей з Державного реєстру фізичних осіб-платників податків про суми/джерела виплачених доходів та утриманих податків.

Протягом дев’яти місяців видано 599 витягів з реєстру платників єдиного податку, а також 485 платникам єдиного податку зареєстровано книги обліку доходів та книги обліку доходів і витрат.

З початку року зареєстровано 710 книг обліку розрахункових операцій,  зареєстровано 82 розрахункові книжки та 113 реєстраторів розрахункових операцій.

Також видано 248 довідок про відсутність заборгованості з платежів до бюджету, що контролюються органами державної податкової служби.

Олена БАЙКО
В.о. начальника Долинського управління   
ГУ ДПС в Івано-Франківській області