Дані технічного паспорта актуальні впродовж  одного року!

З 15.01.2019 року діє нова редакція Інструкції про порядок проведення техінчної інвентаризації об’єктів нерухомого майна (затверджена Наказом Мінрегіону від 26.07.2018 року №186).

 Згідно з п. 6 Інструкції, технічну інвентаризацію проводять у таких випадках:

1) перед прийняттям експлуатацію завершених будівництвом об’єктів, у тому числі після проведення реконструкції, капітального ремонту, технічного переоснащення, реставрації, щодо яких отримано право на виконання будівельних робіт;

2) перед проведенням державної реєстрації права власності на об’єкт незавершеного будівництва, щодо якого отримано право на виконання будівельних робіт;

3) перед проведенням державної реєстрації права власності на об’єкт нерухомого майна, що утворився в результаті поділу, об’єднання об’єкта нерухомого майна або виділення частки з об’єкта нерухомого майна, крім випадків, коли в результаті такого поділу, об’єднання або виділення частки шляхом реконструкції завершений будівництвом об’єкт приймався в експлуатацію;

4) перед прийняттям в експлуатацію завершених будівництвом об’єктів, зазначених у пункті 9 розділу V «Прикінцеві положення» Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» (будівельна амністія 2018—2019).

В інших випадках технічна інвентаризація проводиться за бажанням замовника.

 Отже, маємо чотири випадки, коли проведення інвентаризації є фактично обов’язковим, а також положення, за яким техінвентаризація може проводитися за бажанням замовника!

Термін дії техпаспортів

 Однак, незважаючи на те, що в тексті самої Інструкції БТІ не встановлено жодних інших (додаткових) випадків, коли замовник зобов’язаний проводити технічну інвентаризацію нерухомого майна. Також не встановлено жодних строків «придатності» виготовлених технічних паспортів, в кількох додатках до Інструкції можна знайти наступну примітку:

Дані технічного паспорта актуальні  впродовж  одного року з дати проведення технічної інвентаризації.

Подібна примітка є лише в трьох додатках до Інструкції, якими затверджені форми наступних технічних паспортів:

  • на будинок садибного типу з господарськими будівлями та спорудами (Додаток 4)
  • на садовий (дачний) будинок (Додаток 5)
  • на гараж (машино-місце) (Додаток 6)

 Техпаспорти на будинки садибного типу, садові, дачні будинки та на гаражі (машино-місця), виготовлені після 15.01.2019 року, фактично стали строковими. Діють один рік з дати проведення технічної інвентаризації!

А технічні паспорти, виготовлені, наприклад, 14.01.2019 року, є безстроковими…

При цьому, технічні паспорти на всі інші об’єкти, зокрема, квартиру (кімнату, жилий блок, секцію), громадський будинок з господарськими (допоміжними) будівлями та спорудами, на будинок квартирного типу (гуртожиток), на виробничий будинок з господарськими (допоміжними) будівлями та спорудами, на об’єкт незавершеного будівництва, на допоміжну (господарську) будівлю, яка не належить до садибного, дачного та садового будинку, не містять подібних приміток. Тому  дані техпаспортів на такі об’єкти є актуальними безстроково!